Indywidualny program coachingowo – mentoringowy:

„Młody CEO buduje pierwszy zespół”

Jesteś szefem lub szefową swojej pierwszej firmy. Twoja firma rośnie. Twoja firma to już nie tylko TY. Aby dalej się rozwijać potrzebujesz pracować w zespole. To nie zawsze jest proste. A często, szczególnie pierwszy raz, jest to bardzo trudne.

Możesz to zrobić razem ze mną. Od lat pomagam młodym CEO w skutecznym tworzeniu zespołów. Stworzyłam autorski program coachingowo – mentoringowy. W usystematyzowany sposób określamy problem i wdrażamy rozwiązanie.

kup jedną sesję by wypróbować program

Jeśli jeszcze nie masz pewności czy mój program jest dla Ciebie, umów się na bezpłatną, 20-minutową rozmowę online by to sprawdzić.

SPRAWDŹ, CZY TO CIEBIE DOTYCZY

 • W Twojej firmie jest kryzys:
  • w Twoim zespole jest konflikt pomiędzy pracownikami,
  • może nawet dotyczy to Ciebie i jednej z kluczowych osób w Twoim zespole,
  • w Twoim zespole coś nie gra w sferze komunikacji i informacji zwrotnej,
  • a może po prostu nie wiesz, jak wdrożyć potrzebne zmiany,
 • Masz wrażenie, że od wielu tygodni, a nawet miesięcy tracisz energię myśląc nad rozwiązaniem,
 • Rozmawiałeś już ze wszystkimi, którzy mogliby Tobie doradzić lub pomóc i nadal nie wiesz co robić,
 • A może przeciwnie – nie masz nikogo, z kim możesz porozmawiać o swoim problemie lub po prostu nie chcesz dzielić się tak poufnymi informacjami z kimkolwiek na zewnątrz swojej firmy
 • Przeczytałeś wiele publikacji na temat kryzysu i konfliktu, a jednak nadal w tym tkwisz, a Twoja firma razem z Tobą,
 • Tracisz czas i energię na rozważania, zamiast pracować i rozwijać swój biznes,
 • Nigdy nikogo profesjonalnie nie zatrudniałeś ani nie zwalniałeś,
 • Obawiasz się psychologicznych, prawnych lub finansowych skutków takiej sytuacji,
 • Do tego boisz się, że sytuacja powtórzy się, gdy zatrudnisz kogoś nowego.
Oksana Lodkowska

Jeżeli rozpoznajesz te stany i sytuacje i sądzisz, że one dotyczą Ciebie i Twojej firmy,

pomyśl o pokonaniu tych trudności z osobą doświadczoną w rozwiązywaniem konfliktu i kryzysu.

W 12-tygodniowym indywidualnym programie poprowadzę Cię krok po kroku do rozwiązania kryzysu.

JAK JEST TERAZ –>

CO SIĘ STANIE, JEŚLI NIKT CI NIE POMOŻE I JEŚLI NIE ROZWIĄŻESZ SYTUACJI

OSOBY

Być może osobą, z którą jesteś w konflikcie, jest to Twój Project Manager lub kierownik zespołu. Księgowa lub dyrektor finansowy. Zaufana asystentka. Ktoś, bez kogo działanie firmy uważasz za utrudnione lub nawet niemożliwe. Kto bardzo dobrze zna Ciebie i projekt. Kogo Ty znasz i komu ufasz.

SYTUACJA

A jednocześnie w ostatnim czasie Wasze postrzeganie biznesu rozmija się. Lub zauważasz, że ta osoba nie ma już tyle energii i pomysłów, co dawniej. A może zwyczajnie „nie dowozi”. Być może Wasza relacja już dawno z biznesowej przekształciła się w prywatną, co powoduje, że nie umiesz rozmawiać/wymagać. Może ten kryzys jest podskórny i drąży Twoją firmę po cichu, osłabiając firmę i zespół od środka. A może konflikt jest jawny i wytwarza otwarcie wrogą atmosferę między Wami.

SKUTKI

Dodatkowo wszystko jest podlane stresem, który wynika z Twojej obawy o wyniki firmy oraz opinię zespołu o Tobie jako liderce / liderze. Poczuciem klęski, które bierze się stąd, że nie potrafisz wymyślić rozwiązania, a nawet jeśli widzisz kilka opcji do wyboru, to nie wiesz, co wybrać i jak to wdrożyć. Boisz się podjąć decyzję. Czujesz totalne zmęczenie – ta sytuacja pożera Twoją energię i czas, które wolałbyś / wolałabyś poświęcić na budowanie biznesu. Do tego źle sypiasz, odczuwasz różne bóle w ciele niewiadomego pochodzenia, a trudne / negatywne myśli o konflikcie z kluczową osobą w Twojej firmie nie opuszczają Cię ani na moment…

JAK DZIAŁAMY –> WYOBRAŹ SOBIE ETAPY PRACY I REZULTATY

Najpierw LOKALIZUJESZ wraz ze mną przyczynę kryzysu.

Następnie tworzymy INDYWIDUALNY PLAN DZIAŁANIA –> zgodnie z nim PRACUJESZ nad problemem.

Gotowy plan to KLUCZ –> dzięki niemu działasz i widzisz rezultaty. ODZYSKUJESZ pewność siebie.

W Twoim zespole WRACA zaufanie do Ciebie i ROŚNIE produktywność. Znów lepiej się czujesz w swojej własnej firmie.

Ponownie możesz zająć się ROZWOJEM BIZNESU lub po prostu tym, co dla Ciebie NAJWAŻNIEJSZE.

Jeśli chcesz pracować ze mną nad swoją sprawą, wybierz jedną z opcji:

KUP PIERWSZY MIESIĄC PROGRAMU dla ceo –> 3 SPOTKANIA ZA 1200 ZŁ
kup cały program dla ceo –> 3 M-CE CZYLI 9 SPOTKAŃ ZA 3400 ZŁ

REKOMENDOWANE

DLACZEGO TO JA MOGĘ CI POMÓC

DOŚWIADCZENIE i PRAKTYKA

 • Jako coach i mentorka pomogłam skutecznie w podobnych sytuacjach młodym CEO, właścicielom firm i projektów. Miałam okazję to przećwiczyć w praktyce i doskonalić program.
 • Wcześniej przez wiele lat kierowałam stacjonarnymi i zdalnymi zespołami (małymi, do 10 osób, ale wieloma). Zajmowałam się rekrutacją, szkoleniami, planowaniem ścieżki kariery ale także zwalnianiem. Znam z praktyki sytuacje konfliktu, kryzysu i zmiany. Skutecznie je pokonywałam.
 • M.in. miałam okazję zastać w jednej z firm zespół skonfliktowany między sobą oraz z właścicielami firmy i uzdrowić tę sytuację. Inny przykład do kryzys w komunikacji między CEO a PM, który również pomogłam rozwiązać.

KWALIFIKACJE i TEORIA

 • Z wykształcenia jestem psychologiem (mgr), coachem i mentorką (podyplomowo) – oba kierunki ukończyłam na bardzo dobrym Uniwersytecie SWPS oraz w Laboratorium Psychoedukacji.
 • Umiem poprowadzić skuteczny proces coachingowy skierowany na zmianę lub akceptację.
 • Studiowałam zagadnienia takie jak konflikt, negocjacje, mediacje, rekrutacja, psychologia ogólna.
 • Zarządzałam placówkami usługowo – handlowymi, procesami wytwórczymi, marketingiem i reklamą, zespołami stacjonarnymi i zdalnymi. Umiem prowadzić biznes i rozumiem go.

Rekomendacje

„Oksano, chciałabym zgłosić bardzo ciekawy efekt pracy z Tobą: „odetkałam się!”. Otworzyła mi się głowa. Wierzę, że za 2 miesiące będzie inaczej i lepiej, i że jestem w stanie to zrobić. Serio Oksano, to jest MEGA. Bardzo mi to uporządkuje firmę i inne tematy zespołu. Nagle widzę, że to jest możliwe. I że ja to zrobię. Dzięki współpracy z Tobą.”

“Oksano. Znowu chcę Ci podziękować. Wykonałam pierwszy krok w kierunku (…). I to dało mi drobne, ale bardzo ważne odczucie odblokowywania się. Odblokowania umysłu. I dzięki temu odblokowaniu głowy wykonałam drugi krok. Dodatkowo: jest mi lżej w omawianym temacie. To ważny przełom.”

Ewelina Muc, 34 lat, CEO, Businesswoman

Ewelina Muc, 34 lata, CEO, Businesswoman

„Praca z Oksaną okazała się momentem przełomu w moim życiu. Byłem spełniony zawodowo i zastanawiałem się, co dalej. Po kilku latach kręcenia się w kółko i niemożności znalezienia własnej i właściwej dalszej drogi, odnalazłem ją w sposób nagły, zaskakujący i dający mi to wszystko dobre, czego poszukiwałem. Stało się to dzięki pracy coachingowej z Oksaną.

Oksana łączy w swojej praktyce unikalne cechy i umiejętności: jest wnikliwą obserwatorką, dobrą słuchaczką, przejawia mądrość życiową. Efekt współpracy z nią był zaskakujący i jednoznacznie pozytywny. Piszę tą recenzję po roku od zakończenia procesu coachingu. Z tej perspektywy mogę stwierdzić, że wypracowane wtedy efekty, decyzje i działania są trwałe i dobre.” Dzięki!

R., Członek Zarządu Banku, 53 lata

R., Członek Zarządu Banku, 53 lata

„Oksana jest nigdy nie oceniającą, unbiased, tolerancyjną i cierpliwa słuchaczką. Bardzo uwarzenie obserwuje ruchy ciała, gestykulacje, mimikę twarzy, dzięki czemu zauważa jak rożne tematy wpływają na stan psychiczny i fizyczny klienta, „pacjenta”, ucznia. Jest to na tyle ważne ponieważ moje sesje z Oksana były prowadzone przez Skype. Trochę obawiałem się tego, okazało się ze niepotrzebnie.
Jest bardzo miła i przyjazna w obyciu ale to nie znaczy ze nie profesjonalna. Jest zawsze. Zawsze skupiona i w wpelni zaangażowana. Podczas sesji jesteś jej największym priorytetem. Chce pomoc na ile może (a może dużo). Zawsze wgłębi się w temat aby zrozumieć jak również pokazać inne perspektywy. Dlatego tez po jakimś czasie zdałem sobie sprawę ze Oksana jest nie tyko moim coachem ale mentorką.
Innymi słowy gorąco polecam. Jeżeli życie/praca będzie wymagać to na pewno wrócę z otwarta głową gotowy na polepszenie sytuacji.”

– Milton M., CEO, 34 lata

Milton M., CEO, 34 lata

„Oksana, słusznie powiedziałaś, że:

„Dopóki tego nie przetniesz i nie zamkniesz, będziesz bardzo długo podświadomie czekała, aż on zadzwoni, napisze. A wówczas jest się w ciągłym napięciu, które wyniszcza.”

Najpierw nie wierzyłam w to. Wydawało mi się, że mogę się z nim przyjaźnić, mimo że moje uczucia zostały zranione, a nadzieja na miłość podeptana. Przez niego. Jednak po przemyśleniu zastosowałam się do Twojej rady. I odkąd to ucięłam, tzn. powiedziałam mu, że nie możemy się przyjaźnić, ani nawet do siebie dzwonić czy pisać, nastąpił przełom. Doświadczyłam oczyszczenia. Przestałam codziennie płakać tak, jak to miało miejsce od kilku miesięcy. Opuściło mnie napięcie. Czuję się uwolniona. Jeszcze jestem trochę smutna, ale już nie cierpię. Mogę się skupić na pracy. Na swoim życiu. Na sobie samej. Dziękuję. Jesteś bardzo skuteczna w wydobywaniu człowieka z dna wielomiesięcznej rozpaczy.”

– Prawniczka, 30 lat

Prawniczka, 30 lat

„Jesteś osobą, która pomogła mi wyjść z tego emocjonalnego kryzysu. Twoje spostrzeżenia​ i ​pytania uchroniły mnie przed niektórymi głupimi zachowaniami, które prawie zrobiłam (ale się powstrzymałam – I DOBRZE – dzięki Twoim spostrzeżeniom, pytaniom). A czasami samą obecnością. Moja głowa się uspokaja, bo mija czas, ale też dlatego, bo dałaś mi wiele sensownych porad (nie gotowych odpowiedzi) i artykułów i książek i bezinteresowne wsparcie. Jesteś doświadczona i masz dystans do wielu tematów. Ja nie przeżyłam jeszcze wielu rzeczy. Nie rozumiałam w ogóle co się ze mną działo. Po prostu bardzo mi pomogłaś. I masz ANIELSKĄ cierpliwość. Dziękuję :)”

CEO, twórczyni, właścicielka, 34 lata

CEO, twórczyni, właścicielka, 34 lata

„Chcę, żebyś wiedziała, jak wiele znaczy dla mnie Twoja pomoc. Wiele mnie nauczyłaś przez te dni nie tylko swoim sposobem pracy, ale i objaśniając, jak mam rozumieć poszczególne rzeczy. Latami unikałam poważniejszych formalności. Dojrzałam do tego dzięki naszym spotkaniom mentoringowym, które trwają od wielu miesięcy. Dzięki temu, że Ty to zrobiłaś i pokazałaś mi, że to są rzeczy do zrobienia. I dzięki Twojej troskliwości, uważności, wnikliwości, pracowitości i szczodrości. Walczyłaś o to wszystko nawet wtedy, gdy ja już byłam padnięta. To były dla mnie wyczerpujące dni. Dzięki Tobie przekroczyłam granice swoich możliwości, nauczyłam się jeszcze ładniej o sobie opowiadać, przestałam się tyle bać (a to wiesz, takie stare strachy). Weszłam na nowy poziom funkcjonowania. Dostałam od Ciebie tak wiele. Czuję ogromną wdzięczność za to wszystko i bardzo Ci za to dziękuję. Z przyjemnością uczczę z Tobą otwarcie nowego etapu.”

Graficzka, artystka, freelancerka, 37 lat

Graficzka, artystka, freelancerka, 37 lat

„Oksana to doświadczona i świetnie wykształcona osoba, która umiejętnie prowadzi proces coachingu. Dzięki sesjom z Oksaną mogłem dostrzec i zmienić swoje nastawienie w obszarze związku i relacji zawodowych. Rozwinąłem swoją praktykę i uporządkowałem emocje. Wypatruję kolejnego procesu, w którym będę mógł rozwijać kolejne obszary. Polecam działanie z Oksaną.”

– Grzegorz, coach, psychoterapeuta

Grzegorz, Coach, psychoterapeuta

„W coachowaniu samo towarzyszenie to już bardzo wiele, ale ważny jest aspekt profesjonalizmu, który wnosisz. Szanujesz niezależność, a jednocześnie skutecznie motywujesz i wspierasz we własnych poszukiwaniach. Dzięki temu w pracy z Tobą widzę kolejne kroki i sama biorę odpowiedzialność, szukam swoich szans.”

„Bardzo dobrze pracuje mi się po mentoringu. Coś mi odblokowałaś. Praktycznie od następnego dnia wróciłam do regularnej, codziennej pracy. Znowu jestem w stanie stopniowo realizować swoje plany. Stres przestał mnie blokować. Od razu wyczułam Twoje wieloletnie, zawodowe doświadczenie. Dziękuję!”

„Wspierasz, pomagasz przejść proces, z uważnością na to, na co jestem gotowa, ale bez oszukiwania. W trudnych sytuacjach umiesz wyjść poza siebie.”

„Pozwalasz przejść proces po swojemu. Jesteś świetną towarzyszką w wymagających sytuacjach życiowych. Czujesz i okazujesz entuzjazm dla moich spraw. Dziękuję.”

JAK BĘDZIEMY PRACOWAĆ

Zobacz etapy pracy mentoringowej na przykładzie kryzysu między CEO a PM

ETAP I – OCENA SYTUACJI i ROZPOZNANIE PROBLEMU

(strony konfliktu, przyczyny kryzysu, skutki dla firmy i dla CEO)

Przykładowy cel

Podjęcie decyzji: utrzymanie i naprawa współpracy vs. rozwiązanie współpracy.

 1. Ocena zysków i strat przy utrzymaniu współpracy z kluczową osobą w firmie (np. MP),
 2. Ocena zysków i strat w przypadku zwolnienia go i zatrudnienia / nie zatrudniania nowej osoby.
 3. Praca nad zmniejszaniem napięcia i stresu u CEO (wsparcie kryzysowe i psychologiczne).
 4. Podjęcie decyzji.

Wynikiem tego etapu powinna być podjęta przez Ciebie decyzja (np.: „naprawiam” / „zwalniam” / „reorganizuję stanowisko PM” / ew. „inne”).

Pamiętaj, że cel zależy od indywidualnej sytuacji w Twojej firmie. Są CEO, którzy przystępując do coachingu już z wiedzą, co chcą zrobić, a celem coachingu jest opracowanie planu i wdrożenie go. Wtedy Etap I jest skracany. Inni CEO nie znają rozwiązania i wówczas w Etapie I pracujemy wspólnie nad doprecyzowaniem celu.

ETAP II – OPRACOWANIE PLANU NAPRAWY

(w zależności od decyzji podjętej w Etapie I)

Przykładowe cele Etapu II

Zwolnienie dotychczasowej osoby i zastąpienie jej nowym pracownikiem

 1. Przygotowanie się do rozmowy o rozwiązaniu umowy.
 2. Rozważenie skorzystania z usług prawnika.
 3. Rekrutacja nowej osoby – przygotowanie i przeprowadzenie rekrutacji.
 4. Rozmowa z pozostałymi osobami w zespole o sytuacji w firmie / projekcie.
 5. Jak nie powielać starych błędów z nowym pracownikiem.
 6. Praca nad zmniejszaniem napięcia i stresu u CEO (wsparcie kryzysowe i psychologiczne).

lub

Naprawa relacji zawodowej z kluczowym pracownikiem

 1. Przyczyny konfliktu – odkrywanie i rozbrajanie ich.
 2. Praca nad zmniejszaniem napięcia i stresu u CEO (wsparcie kryzysowe i psychologiczne).
 3. Praca nad poprawieniem komunikacji między CEO i PM.
 4. Ponowne doprecyzowanie, jakie są cele firmy i projektu – nad czym wspólnie pracują CEO i PM.

lub

Restrukturyzacja stanowiska PM (itd.)

ETAP III – WDROŻENIE OPRACOWANEGO PLANU

(kto, kiedy i co robi)

Przykładowe cele Etapu III

 1. Zaplanowanie kolejności wdrażania zmian (terminarz).
 2. Praca nad zmniejszaniem napięcia i stresu u CEO (wsparcie kryzysowe i psychologiczne).
 3. Monitorowanie postępów.
 4. Reagowanie na przeciwności.
 5. Podsumowanie procesu.

ew.

 1. Planowanie kolejnych etapów rozwoju CEO jako lidera / liderki –> wstęp do Programu zaawansowanego „CEO jako dojrzały lider zespołu”.

CO ZYSKUJESZ PO UDZIALE W MOIM PROGRAMIE

Wiesz, co chcesz zrobić – podejmujesz decyzję.

Oszacowujemy czas, w jakim rozwiążesz problem.

Wdrażasz rozwiązania, co pozwala Ci przejść do właściwego, codziennego zarządzania swoją firmą / projektem.

Zmniesza się Twój stres i poczucie osamotnienia w problemie.

Uczysz się, jak sobie radzić w podobnych sytuacjach (ta wiedza i doświadczenie zostaną z Tobą na przyszłość).

Poznajesz swoje słabe i mocne strony jako lidera, rozwijasz się w tej roli.

KUP PIERWSZY MIESIĄC PROGRAMU dla ceo –> 3 SPOTKANIA ZA 1200 ZŁ
kup cały program dla ceo –> 3 M-CE CZYLI 9 SPOTKAŃ ZA 3400 ZŁ

REKOMENDOWANE

CO TO ZNACZY, ŻE PROGRAM JEST COACHINGOWO – MENTORINGOWY

Jak wygląda „czysty” coaching

 1. Pracujesz z coachem indywidualnie (jeden na jeden).
 2. Coach zadaje pytania związane z Twoim problemem / sprawą.
 3. Dzięki tym pytaniom odnajdujesz własne odpowiedzi na swoje problemy. Odpowiedzi te bazują na Twojej wiedzy i Twoim doświadczeniu (praca na „zasobach” klienta).
 4. Następnie wraz z coachem ustalasz plan działania i go realizujesz.
 5. Coach monitoruje Twoje postępy i reaguje, gdy coś nie działa.

Czym jest „czysty” mentoring

 1. Pracujesz z mentorem indywidualnie.
 2. Mentor dzieli się z Tobą wiedzą i doświadczeniem w omawianym przez Ciebie temacie.
 3. Z pomocą mentora dostosowujesz zdobytą od niego wiedzę do swojej sytuacji i swojego problemu (praca bazująca na zasobach mentora).
 4. Następnie wraz z mentorem ustalasz plan działania i go realizujesz.
 5. Mentor monitoruje Twoje postępy i reaguje, gdy coś nie działa.

Co zyskasz, gdy zastosujemy coaching i mentoring razem

Moim zdaniem tam, gdzie to tylko możliwe, warto opierać się najpierw na coachingu. Dzięki niemu człowiek znajduje własne odpowiedzi na swoje dylematy i pytania oraz wypracowuje własne rozwiązania problemów, które go spotkały. To sprawia, że „szyje” swoje życie na własną miarę. Opiera się na sobie. Polega na sobie. W trakcie procesu coachingowego pojawia się wiele „momentów aha”; olśnień. To daje siłę i wiatr w żagle.

Jednocześnie czasem bywa tak, że problem do rozwiązania jest całkowicie nowy, a także przynosi ogromny stres, a nawet kryzys. Wtedy czasem lepiej jest się oprzeć na czyimś doświadczeniu i skorzystać z mentoringu.

Praca łącząca obie metody pozwala zarówno wypracowywać własne rozwiązania, jak i rozważać podpowiedzi mentora. Proporcje obu metod dobieram odpowiednio do sprawy klienta. Jeśli chcesz ze mną pracować nad swoją sprawą, kliknij przycisk poniżej.

KUP PIERWSZY M-C PROGRAMU dla ceo –> 3 SPOTKANIA ZA 1200 ZŁ
kup cały program dla ceo –> 3 M-CE CZYLI 9 SPOTKAŃ ZA 3400 ZŁ

REKOMENDOWANE