Oferta i cennik

Coaching klasyczny

rozumiany jako praca rozwojowa w parze coach – klient nad celem klienta (czyli rozwiązaniami i progresem w wybranej przez klienta sprawie).

Coaching kryzysowy

rozumiany jako praca w parze coach – klient, której celem jest powrót do równowagi po nagłej, niespodziewanej stracie

(np. po stracie pracy, po rozpadzie związku, kryzysie w relacji, itp.)

Psychoedukacja

czyli nauka / wyjaśnianie klientowi wybranego obszaru psychologicznego w celu pogłębiania samoświadomości klienta (zwiększania rozumienia siebie, własnych procesów wewnętrznych i na poziomie zachowań w sytuacjach, które klienta zastanawiają / niepokoją). Psychoedukacja jest też elementem coachingu kryzysowego.

Kiedy warto wybrać coaching rozwojowy, kiedy coaching kryzysowy, a kiedy psychoedukację

Oto kilka podstawowych informacji o tym co, dla kogo i w jakiej sytuacji.

Coaching klasyczny, rozwojowy jest dla Ciebie, jeżeli:

 • jesteś w ogólnie dobrej kondycji psychologicznej
 • chcesz się rozwijać szybciej i lepiej w wybranym (i uświadomionym) aspekcie życia

lub

 • jesteś w ogólnie dobrej kondycji psychologicznej
 • ale utknąłeś/utknęłaś w ważnym dla Ciebie obszarze życia i od jakiegoś czasu nie umiesz zmienić w nim tego, co Ci się nie podoba albo jest niewygodne

lub

 • jesteś w ogólnie dobrej kondycji psychologicznej
 • ale w ogóle nie wiesz, co dalej z tym życiem i chcesz odszukać cel / nadać nowy sens.

Jeśli w powyższych przypadkach na myśl o działaniu w swojej sprawie odczuwasz w większości pozytywne i energetyczne emocje (ekscytację, niecierpliwość, nadzieję, itd.), to prawdopodobnie coaching jest bardzo dobrym rozwiązaniem.

Coaching kryzysowy jest dla Ciebie, jeżeli:

 • doświadczasz kryzysu związanego z wypaleniem zawodowym / utratą pracy / rozpadem relacji / inną, raczej nagłą stratą w istotnym aspekcie Twojego życia
 • i jednocześnie strata ta destrukcyjnie wpływa na inne znaczące obszary Twojego życia

oraz / lub

 • sądzisz, że sytuacja kryzysowa Cię przerasta, nie wiesz, co zrobić
 • podejmowane dotąd próby naprawy czy zmiany sytuacji nie przynoszą efektu
 • czujesz w większości negatywne lub smutne emocje

W takich sytuacjach coaching kryzysowy może być jednym z rozwiązań.

Zajmuję się kryzysami lekkimi i średnimi (stawiam diagnozę). Proces pracy jest wówczas inny, niż w coachingu rozwojowym.

Dopiero po wyjściu z kryzysu można przejść do coachingu rozwojowego (można ale nie ma takiej konieczności).

Psychoedukacja jest pomocna w sytuacjach, gdy:

 • nie chcesz pracować coachingowo ani iść na psychoterapię
 • chcesz lepiej zrozumieć jakąś sytuację życiową, w której się znajdujesz lub swój stan psychologiczny czy emocjonalny
 • zastanawiasz się, do jakiego specjalisty chcesz pójść ze swoją sprawą (nie wiesz, czy wybrać coacha, psychoterapeutę, psychiatrę, trenera, mentora, itd.)

Psychoedukacja jest też ważnym elementem kryzysowych procesów coachingowych.

Jeśli masz więcej pytań, bez wahania napisz do mnie: coach@gabinetQ.com – odpowiem w ciągu dwóch dni roboczych.

Kontrakt

Podpiszemy kontrakt coachingowy. Są w nim określone warunki dotyczące terminów, ceny oraz odpowiedzialności coacha oraz klienta. Omawiamy go dotąd, aż poczujesz, że to jest coś, na podstawie czego chcesz pracować.

Jak wyglądają sesje i co się na nich dzieje

Spotykamy się za pośrednictwem Skype lub Hangouts na sesjach, które trwają od 50 do 70 minut. Cały czas na sesji jest poświęcony wyłącznie Twojej sprawie. W coachingu rozwojowym stosuję zwykle modele Co-Active Coaching czy GROW (ale one są tylko bazą do pracy nad celem i sposobach dotarcia do niego). W coachingu kryzysowym stosuję metody zaczerpnięte z interwencji kryzysowej. Sesje edukacyjne to rozmowa o Twojej sprawie, przekazywanie wiedzy i propozycje ćwiczeń.

Aktualny cennik dla klientów indywidualnych

Coaching zakłada pracę krótkoterminową. Zazwyczaj proponuję proces coachingowy zawierający 16 lub 20 sesji. Zależy to jednak od wielkości i złożoności sprawy, z którą przychodzisz. Omawiamy to wspólnie na początku procesu oraz w trakcie (nie wszystko da się przewidzieć: jedna z klientek uporała się z ważnym dla niej tematem z obszaru life w 4 sesje, inny z klientów pracował nad swoimi sprawami w obszarze business przez cały rok).

Zazwyczaj pracujemy w trybie 4 sesje w miesiącu (średnio jedna sesja w każdym tygodniu). Koszt wynosi wówczas 1800 zł za miesiąc, płatne z góry przelewem na konto firmowe. Wystawiam fakturę. Możemy jednak pracować także w trybie jedna sesja co dwa tygodnie – to zależy od Twoich preferencji co do intensywności pracy. Wówczas cena za miesiąc wynosi 900 zł (za dwie sesje w miesiącu).

W zależności od tematu i złożoności Twojej sprawy proces może zostać skrócony lub przedłużony w stosunku do standardowego procesu składającego się z 16 czy 20 sesji. Obie te sytuacje są opisane w kontrakcie. W trakcie procesu coachingowego co ok. 4 sesje (lub w momentach przełomowych procesu) zastanawiamy się wspólnie nad kontynuacją bądź domknięciem – ma to służyć Twojej sprawie. Idea jest taka, żeby klient czuł się jak najszybciej wzmocniony i samodzielny w sprawie, z którą przychodzi.

Jeśli potrzebujesz więcej informacji, umów się na konsultację. Jest ona regularną sesją coachingową i trwa od 50 minut do 70 minut. Jej koszt to 450 zł.

Umówienia oraz wszelkie pytania za pośrednictwem maila: coach@gabinetQ.com. Odpowiem osobiście. Do usłyszenia i do zobaczenia.

Cennik dla klientów korporacyjnych

Zapraszam do kontaktu mailowego: coach@gabinetQ.com – odpowiadam osobiście.